Vilniaus savivaldybėje atsistatydina visa viešųjų pirkimų komisija

Jungties į Vilniaus tarptautinį oro uostą statybos projekte – netikėtas posūkis. Kelis mėnesius su šiuo projektu dirbusi viešųjų pirkimų komisija ir jos pasitelktos ekspertų grupės nusprendė, kad yra nekompetetingos, jų sprendimai atšaukti ir siekiama sudaryti naują komisiją.

Kodėl Vilniaus savivaldybė priėmė precedento neturinti sprendimą, taip nuvertindama jos pačios darbuotojų ir pasitelktų ekspertų darbą, ir neribotam laikui atidėjo itin svarbaus projekto vykdymo pradžią, nėra aišku.

„Mums yra nesuprantami užsakovo veiksmai. Rangovų pasiūlymus analizavo ne tik komisija, bet ir specialiai sudaryta darbo grupė. Dėl tiekėjų pasiūlymų buvo gautos ekspertų išvados, taip pat papildomi ekspertų patvirtinimai. Taigi, mūsų žiniomis, tiekėjų pasiūlymus vertino techniniai žmonės, kurių kompetencija konkrečioje srityje nekelia abejonių.

Kodėl šių specialistų darbas nuvertintas, kas verčia pirkimų komisiją keisti savo sprendimą, mums tikrai nėra aišku. Juk jeigu komisija save laiko nekompetetinga, ji sukelia abejonių ir dėl kitų jos sprendimų teisėtumo“, –  sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Atvirą konkursą projekto „IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis“ statybos darbams Vilniaus savivaldybė paskelbė liepą. Pasiūlymus pateikė keturi konkurso dalyviai: „Kauno tiltai“, „Ukmergės keliai“, ūkio subjektų grupė „Latvijas tilti“ ir „Kauno keliai ir ūkio subjektų grupė „Panevėžio keliai“ su „Fegda“.

Lapkričio 5 d. komisija jungties tarp Žirnių gatvės ir Vilniaus tarptautinio oro uosto statybos konkurse nustatė pasiūlymų eilę, paskelbė konkurso laimėtoją ir sprendimą sudaryti sutartį. Laimėtoju buvo pripažintas bendras „Panevėžio kelių“ ir „Fegdos“ pasiūlymas.

Beveik po mėnesio, lapkričio 30-ąją, viešųjų pirkimų komisija pati save pripažino nekompetetinga, atšaukė savo sprendimą ir pasiūlė savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamentui „kreiptis į administracijos direktorių dėl viešojo pirkimo naujos komisijos sudarymo iš kitų specialistų, turinčių specialių žinių perkamo objekto specifikoje tolimesnių viešojo pirkimo procedūrų vykdymui“.

„Latvijas tilti“ ir „Kauno kelių“ pasiūlymas šiame konkurse buvo atmestas, nes, kaip nustatė komisija ir ekspertai, pasiūlyta kaina buvo nepakankama atlikti numatytus darbus per itin trumpą laiką. Pernelyg žemą kainą pasiūlę ir jos pagrįsti nesugebėję potencialūs rangovai savivaldybės sprendimą apskundė, prašė  teismo stabdyti pirkimų procedūras ir jų prašymas buvo patenkintas.

Ši ūkio subjektų grupė jau vėluoja vykdyti ir kito reikšmingo sostinės infrastruktūros projekto – Geležinio Vilko gatvės dalies rekonstrukcijos – darbus: jau paprašė darbų atlikimo terminą atidėti 4 mėnesiams, nors projektas tik pradėtas vykdyti.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.