Scroll Top
AB „Panevėžio keliai“ vadovas: „STT tyrimo pabaiga – aštrios konkurencijos ir rinkimų fone“

2019 m. sausio 4 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendrovei „Panevėžio keliai“ įteikė dokumentą, kuriuo kompanijai pareikštas įtarimas padarius nusikalstamą veiklą. Esą bendrovės darbuotojai kurstė valstybės tarnautojus piktnaudžiauti tarnyba. 2019 m. sausio 21 d. pareigūnai pranešė apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, o 2019 m. vasario 15 d. baigėsi susipažinti su tyrimo dokumentais – dešimtimis bylos tomų – skirtas terminas. Byla bus perduota teismui.

Bendrovės vadovo teigimu, padidintą tarnybų dėmesį kompanijai pirmiausia reikėtų vertinti itin aštrios konkurencinės aplinkos fone. AB „Panevėžio keliai“ aktyviai dirba nacionalinės ir tarptautinės svarbos projektuose Lietuvos ir užsienio rinkose, yra perspektyvi, nemenkų rezultatų savo srityje pasiekusi kompanija. Aktyvus darbas rinkose, aukšta kvalifikacija, pagrįsta ilgalaike praktika, išvystyti gamybiniai bei technologiniai pajėgumai kitiems rinkos dalyviams kelia rūpesčių. Šiuo metu bendrovė rengiasi svarbiems tarptautiniams konkursams, kuriuose rangovams keliami itin griežti reikalavimai, tarp jų – ir kompanijos bei jos vadovų reputacijai.

„Specialiųjų tyrimų tarnybos pareikšti įtarimai, be abejonės, kenkia mūsų reputacijai. Nepriklausomai nuo to, ar kada nors ilgainiui jie virs pagrįstais kaltinimais, ar bus įrodyti teisme“, – kalbėjo AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

„Esame labai sunerimę, pateikti kaltinimai rimti. Tyrimo apimtis, trukmė, kiti ypatumai bei tyrimo eigos komunikacija verčia abejoti, ar nekaltumo prezumpcija lietuviško kapitalo įmonei dar egzistuoja, ar nebūsime nuteisti be teismo. Nepaisant šių aplinkybių, bendrovės darbuotojai teikė parodymus ir paaiškinimus jau ikiteisminio tyrimo metu, pati bendrovė pateikė kitą tyrimui reikalingą informaciją. Tyrimas galimai buvo suklaidintas. Mums svarbu, kad būtų pasiektas aiškumas“, – nestandartinę situaciją, kai aktyviai rinkoje dirbančiam juridiniam asmeniui pareiškiamas įtarimas nusikalstama veika, komentavo Virmantas Puidokas.

Kitas aspektas, į kurį bendrovės vadovas siūlo atkreipti dėmesį, tai – sudėtinga politinė situacija šalyje, sąlygota artėjančių rinkimų. Gyvename vertybių krizės sąlygomis, vyksta varžybos dėl politinės įtakos, perskirstomas kapitalas.

Valstybės politika kelių sektoriuje galimai sudaro sąlygas nesąžiningai konkurencijai, kai valstybės įmonėms suteikiamas pranašumas, subsidijuojant biudžeto lėšomis tam tikras jų veiklas. Tuo pačiu valstybės įmonės  konkuruoja rinkoje su privataus kapitalo įmonėmis dėl valstybinių užsakymų. Kelininkų bendruomenė tokios politikos atžvilgiu savo kritiką yra išsakiusi ne kartą.

 „Šiame kontekste itin atidžiai vertiname prokurorų, ikiteisminį tyrimą vykdančių tarnybų veiksmus, jų atstovų daromus išankstinius viešus pareiškimus, žiniasklaidos išnaudojimą. Nenorėčiau tikėti, kad tie procesai kieno nors užsakyti, bet sutapimų pernelyg daug. Pavyzdžiui, neaiškiomis aplinkybėmis paviešinama uždaro teismo posėdžio medžiaga, atskleidžiama privataus pobūdžio informacija ir pan.“, – sakė Virmantas Puidokas.

Kaip jau buvo skelbta, vieši procesiniai veiksmai AB „Panevėžio keliai“ atžvilgiu buvo pradėti beveik prieš dvejus metus. 2017 m. balandžio 19, 20 d. bendrovės administracinėse patalpose Panevėžyje STT pareigūnai vykdė kratas, susipažino su juos dominančia įmonės dokumentacija, apklausė darbuotojus. Įtarimai buvo pareikšti dviems AB „Panevėžio keliai“ vadovaujantiems darbuotojams. Sprendžiant iš STT pateiktos ikiteisminio tyrimo medžiagos, realiai tyrimas buvo vykdomas jau 2016 metais. Po trejus metus trukusio darbo pareigūnai teigia nustatę, esą valstybei galėjo būti padaryta 47,5 tūkstančių eurų žala.

„Teisinėje valstybėje įstatymai valstybės institucijoms yra delegavę įrodinėjimo pareigą, o kiekvienam asmeniui, nepriklausomai nuo jo statuso, numato teisę į gynybą, – sakė Virmantas Puidokas. – Su pareigūnais bendradarbiaujame ir bendradarbiausime, įrodysime, jog esame nekalti“.

„Panevėžio kelių“ vadovas patikino, kad kompanijos ir jos darbuotojų interesai yra ir bus ginami visomis teisinėmis priemonėmis. Lygiagrečiai bendrovė dirbo ir dirba visus numatytus darbus: vykdo visus sutartinius įsipareigojimus, vykdo įsipareigojimus darbuotojams, akcininkams, užsakovams, tiekėjams ir kitiems partneriams, moka mokesčius valstybei.

Papildoma informacija : AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė, 8 611 48133

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.