Vakariniame aplinkkelyje dalis objektų bus konservuojama

AB „Panevėžio keliai“ Vilniaus vakarinio aplinkkelio statybos darbus nutrauks palaipsniui, kad kaip galima mažiau būtų pakenkta objektui.

„Sąlyginai neskausmingai bus galima nutraukti vakarinio aplinkkelio trasos nuo Oslo iki L. Asanavičiūtės gatvės statybos darbus, Lazdynėlių ir Šiltnamių kelio sankryžos rekonstrukciją. Šioje trasoje lygiagrečiai bus sustabdyti su požeminių inžinerinių tinklų įrengimu susiję darbai. Ta yra, lietaus nuotėkų sistemos įrengimas, elektros ir ryšių kabelių rekonstrukcija“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

Bus nutraukta dviejų lygių sankryžos statyba Oslo gatvėje. Viaduko perdangos betonavimo darbai jau baigti. Šis statinio elementas nėra jautrus aplinkos poveikiui, todėl stabdant darbus reikės tik nuimti klojinius ir demontuoti pastolius.

Gudelių 150 metrų ilgio tunelį teks konservuoti. Pastaruoju metu buvo vykdomi metalinių konstrukcijų surinkimo darbai, todėl esamas konstrukcijas būtina apsaugoti nuo aplinkos poveikio.

Trijų lygių sankryžos Oslo gatvėje statybos stabdymas taip pat pareikalaus papildomų investicijų. Sustabdžius dabar vykdomus klojinių ir pastolių įrengimo darbus ir armatūros montavimą, būtina jau sumontuotus elementus izoliuoti. Klojiniai mediniai, juos būtina uždengti, kad neprasidėtų įrimo procesas, metalinės konstrukcijos taip pat reikalauja apsaugos nuo korozijos.

Lazdynų tilto rekonstrukcija, kurią AB „Panevėžio keliai“ vykdo nuo metų pradžios, taip pat įstrigs, iki bus išspręstas jau atliktų darbų apmokėjimo klausimas ir viso projekto finansavimo šaltinių klausimas.

„Dabar eismas vyksta keturiomis rekonstruojamo Lazdynų tilto juostomis. Sunkiasvorės transporto priemonės iki rekonstrukcijos pabaigos, bus nukreipiamos apylanka. Baigti rekonstrukciją buvo planuota 2010 m. rugpjūtį, tačiau nutrūkus darbams naują datą sunku prognozuoti. Žiemos mėnesiais buvo planuota rekonstruoti tilto dalį nuo Vingio parko pusės“, – sakė Rasa Čepienė.

Kaip buvo skelbta, Vilniaus miesto savivaldybė už Vilniaus vakarinio aplinkkelio IA ir I etapo darbus AB „Panevėžio keliai“ skolinga 57 mln. Lt., jau priskaičiuota 60 tūkst. Lt delspinigių. Nuo metų pradžios atlikta darbų už 63 mln. Lt, iš jų ES lėšomis sumokėta tik 6 mln. Lt.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.