Vakarais ir anksti rytą Panevėžio miesto gatvėse bus šviesiau

Šiandien, lapkričio 23 d. dieną, Panevėžio mieste įvedamas žiemos periodui pritaikytas gatvių apšvietimo režimas. Tai reiškia, kad apšvietimo sistema veiks ne ekonominiu, o įprastu režimu.

„Iki šiol tik centrinėje miesto dalyje  tamsiuoju paros metu būdavo uždegami visi šviestuvai, o kitur  švietė tik kas antras. Dabar iki 21 val. vakarais ir nuo 6 val. rytais visas miestas bus apšviestas vienodai, tai yra bus įžiebiami visi šviestuvai“, – informavo UAB „Panevėžio gatvės“ direktorius Gintaras Petraukas.

Tokie apšvietimo režimo pakeitimai padaryti atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus bei Kelių policijos rekomendacijas.

„Atlikus miesto gatvių apžiūrą  Kelių policijos pareigūnai nustatė, kad veikiant tik ekonominiam apšvietimo režimui matomumas miesto gatvėse nepakankamas, šaligatviai tamsūs, o pėsčiųjų perėjos apšviestos tik iš vienos pusės. Tai kelia grėsmę eismo saugumui“, – sakė G. Petraukas.

Nuo ketvirtadienio visi šviestuvai bus įjungti iki 21 val., o vėliau visame mieste, išskyrus centrinę dalį, bus įjungtas kas antras. Kada apšvietimas vakarais įjungiamas, priklauso nuo metų laiko ir oro sąlygų.  Šiuo metu, kai oras apniukęs, apšvietimas įjungiamas iki 17 val.

Miesto apšvietimas, pasak Gintaro Petrausko, yra bene geriausiai matoma problema. Apšvietimas ekonominiu režimu, kai šviečia kas antra lempa, nėra gerai, nes atsiranda vadinamosios tamsiosios kišenės ir vaikščioti tokiomis gatvėmis nėra jauku ir saugu.

Šiuo metu svarstoma automatinės miesto apšvietimo valdymo sistemos diegimo galimybė. Ši kompiuterizuota sistema leistų valdymo pulte stebėti, kaip veikia gatvių apšvietimas, signalizuotų apie gedimus, reguliuotų apšvietimo intensyvumą.

Automatinė valdymo sistema suteiktų galimybę prireikus 30 procentų prislopinti apšvietimo intensyvumą. Tai reiškia, kad šviestų ne kas antras šviestuvas, o visi, tik mažesniu intensyvumu. Mieste nebeliktų vadinamųjų tamsiųjų kišenių, o išlaidos būtų tos pačios. Panašios valdymo sistemos jau yra pradėtos diegti Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Utenos ir Anykščių miestuose.

O kol kas Panevėžio miesto gyventojai  bet kuriuo paros metu gali kreiptis Į UAB „Panevėžio gatvės“ visą parą budinčią tarnybą telefonais (8 45) 581801, 8 611 51545. Šiais telefonais registruojami pranešimai apie neveikiantį gatvių apšvietimą, pėsčiųjų zonoje ar važiuojamojoje gatvės dalyje atsiradusias duobes, sugedusią ir patvinusią lietaus kanalizaciją, dingusius kanalizacijos šulinių dangčius bei groteles ir pan.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.