Už naujas technologijas įvertino „Inovacijų prizu“

AB „Panevėžio keliai“ už pastaraisiais metais sukurtas, įdiegtas ir naudojamas šiuolaikiškas kelių statybos technologijas įvertinta inovacijų prizu. Panevėžio bendrovė yra pirmoji šalies kelių statybos kompanija, nominuota už darbą inovacijų srityje.

„Inovacijų prizas – nuoseklus visų mūsų bendrovės grandžių, visų padalinių, viso kolektyvo pastangų ir nuoseklaus darbo oficialus pripažinimas bei įvertinimas“, – sakė bendrovės generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Inovacijų prizui buvo pristatyta AB „Panevėžio keliai“ šiais metais pradėta naudoti stiklo pluoštu armuoto kelio paviršiaus apdaro įrengimo technologija, prieš trejus metus įdiegta ir sėkmingai naudojama asfalto klojimo technologija „karštas ant karšto“, leidžianti viršutinį ir apatinį asfalto sluoksnius kloti vienu metu, naujo tipo atraminių sienučių – gabionų – projektavimas ir panaudojimas, šlaitų apsodinimo žole užpurškimo būdu panaudojimas kelių statyboje, kelio paviršiaus apdaro bei šlamo dangų sertifikavimas.

Taip pat buvo pristatytos vieno sudėtingiausių inžinerine prasme miestų susisiekimo infrastruktūros projektų – Vilniaus vakarinio aplinkkelio I etapo statybos darbų projektas, kuriam įgyvendinti buvo panaudotos naujausios Lietuvoje žinomos ir taikomos kelių statybos technologijos: Oslo gatvėje pastatyta trijų lygių sankryža, 150 metrų ilgio Gudelių tunelio sienų statybai panaudota metalinių spraustasienių elementų technologija. Siekiant išsaugoti esamą gatvę, paviršinio vandens surinkimo sistemos daliai po Oslo gatve buvo įrengtas metro skersmens 140 metrų ilgio mikrotunelis. Tai kol kas ilgiausias mikrotunelis šalyje.

Siekiant inovacijų prizo pasitarnavo ir AB „Panevėžio keliai“ integruota kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistema, ji 2010 metais buvo papildyta darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema OHSAS.

Palankiai buvo įvertinta ir kokybės savikontrolės funkciją bendrovėje atliekanti tyrimų laboratorija, ji nuo 2005 metų yra akredituota Lietuvos nacionalinio akreditacijos biuro pagal LST EN ISO/IEC 17025 atlikti kelio sankasos ir pagrindų, grunto, užpildų, bitumo ir bituminių rišiklių, bituminių mišinių ir dangų bandymus. Laboratorijos akreditacija pripažįstama Europos akreditacijos organizacijos (EA).

Laboratorija nuolat tobulina bendrovės gamybinės bazės gaminamų produktų receptūras, kuria naujas. Bitumo emulsijos, bitumo mišinių, polimerais modifikuoto bitumo, asfalto dangai įrengti naudojamo mišinio sudėtį laboratorija gali tobulinti ir keisti atsižvelgdama į naujausias technologijas, kokybės parametrų reikalavimus, konkretaus projekto techninius reikalavimus ar individualų užsakovo poreikį.

AB „Panevėžio keliai“ laboratorija yra sukūrusi ir sandėliuojamojo šaltojo asfaltbetonio mišinį, kuris naudojamas kelio dangos remontui šaltuoju metų laiku. Bendrovė yra įgijusi įgaliotos institucijos išduotą atitikties sertifikatą, kuris bendrovei suteikia teisę ženklinti šią produkciją – šalto asfaltbetonio mišinį 0/11 – statybos produkcijos sertifikavimo ženklu PSZ-1.

Konkursui taip pat buvo pristatytos per pastarąjį dešimtmetį AB „Panevėžio keliai“ įdiegtos ir sėkmingai naudojamos šiuolaikiškos kelių statybos technologijos:

– įtemptų vielos pluoštų sistemų panaudojimas tiltų ir viadukų statyboje;

– monolitinės perdangos įrengimas tiltų ir viadukų statyboje;

– geosintetinių medžiagų panaudojimas žemės sankasos ir kelio dangų stiprinimui;

– mikrodangų įrengimas „karštu ant šalto“ ir „karštu ant karšto“ būdu;

– mastikinio asfaltbetonio gamyba ir panaudojimas (lietas asfaltbetonis);

– šlamo dangų įrengimas, šlamo dangų panaudojimas kelio dangų remontui;

– sankasos pagerinimo kalkėmis technologijos panaudojimas, siekiant padidinti žemės sankasos stabilumą;

– skaldos polių įrengimas žemės sankasos stabilumui užtikrinti, kelią tiesiant per durpynus;

– paviršiaus apdaro įrengimas;

– laikinų surenkamųjų tiltų panaudojimas tiltams remontuoti;

– kelio dangos įrengimas karštuoju ir šaltuoju būdu, iki 100 proc. panaudojant naudotą perdirbtą asfaltbetonį;

– gelžbetonio ir betono smulkinimas bei gautos produkcijos panaudojimas;

– paprastos ir modifikuotos (katijoninės) bitumo emulsijos gamyba;

– modifikuoto bitumo gamyba.

Pasak AB „Panevėžio keliai“ generalinio direktoriaus, įgytos ir vis didinamos kompetencijos suteikia bendrovei neginčytiną konkurencinį pranašumą, palyginti su mažesnės kompetencijos bendrovėmis. Rinkos segmente, kur dalyvauja itin aukštos kvalifikacijos įmonės, AB „Panevėžio keliai“ konkurencinį pranašumą įgyja diegdama ir taikydama išskirtines technologijos bei produktus, kurie leidžia sumažinti įmonės išlaidas, didina darbo našumą ir kurių neturi kiti rinkos dalyviai.

Nacionalinį konkursą „Inovacijų prizas 2011“ rengia VšĮ Lietuvos inovacijų centras kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija. Ekspertai konkurso dalyvių vertinimų rezultatus paskelbė gruodžio pradžioje. Po kelių atrankos etapų iš daugiau kaip dviejų šimtų besidominčių konkursu ir 79 galutinių dalyvių nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas“ nugalėtojais nominuota 14 įmonių trijose kategorijose. Jau tradiciniu tapęs konkursas, globojamas LR ūkio ministerijos, rengiamas septintus metus iš eilės. Jo tikslas – skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą bei suteikti įmonėms galimybę įvertinti savo konkurencingumą ir inovatyvumą.

„Šių metų „Inovacijų prizo“ konkursas nustebino tiek paraiškų įvairove, tiek ir rekordiniu paraiškų skaičiumi, o tai tik patvirtina konkurso populiarumą, – sakė Kastytis Gečas, Lietuvos inovacijų centro (LIC) direktorius. – Šiemet ekspertams buvo sunku kaip niekada, nes išaugo ne tik ekonominių veiklų gausa, bet ir gerokai ūgtelėjo paraiškų kokybė. Esame sužavėti visais konkurso dalyviais, jų veržlumu, o svarbiausia – verslo filosofija ir verslo etikos principais, kuriais jie vadovaujasi.“

Kaip rodo laimėtojų atsiliepimai, prizas atneša daugeriopą naudą. Dalyvaudamos konkurse įmonės gauna objektyvų ir nepriklausomą savo inovatyvumo įvertinimą, o apdovanojimas pasitarnauja kaip puiki rinkodaros priemonė prisistatant klientams, partneriams ir visuomenei. Laimėtas prizas yra didelis įvertinimas ir įmonės darbuotojams už jų pastangas inovacinėje veikloje bei paskata tobulėti toliau.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.