Sparčiausiai apyvartas augina Kaliningrade veikiančios įmonės

Kaliningrado srityje (Rusija) veikiančių AB „Panevėžio keliai“ įmonių apyvartos 2005 metais augo sparčiausiai, gerokai viršydamos metų pradžioje prognozuotus rodiklius.

„Mes ne tik tiesiame kelius ir gatves. Pradėjome kloti ir inžinerinius tinklus: vandentiekio, kanalizacijos. Taip pat kuriame savo asfaltbetonio gamybos bazę, kad patenkintume asfaltbetonio mišinio poreikį. Jau įsigijome keturias asfaltbetonio maišykles“, – sakė 227 procentais pajamų planą įvykdžiusios bendros Lietuvos ir Rusijos įmonės „Baltdormoststroj“ direktorius Genadijus Leibovičius.

Preliminariais duomenimis, bendrovė, kurios viena steigėjų yra ir AB „Panevėžio keliai“, per šešis mėnesius pasiekė 16,6 milijono litų apyvartą, vietoj planuotų 7,3 milijono litų.

Kaliningrado srityje veikianti įmonė praktiškai per du mėnesius pasiekė dvigubai geresnius nei planuota apyvartos rodiklius ir dėl Kaliningrado miesto 750 metų jubiliejaus. Srities centre iki šventės buvo skubama baigti gatvių ir skverų remontą.

218 procentų pajamų planą viršijo ir kita Kaliningrado srityje veikianti bendra Lietuvos ir Rusijos kapitalo įmonė, kurioje AB „Panevėžio keliai“ turi akcijų. Tai –  BĮ  „Dorogi Baltiki“ (generalinis direktorius Eduard Gurgen Mnacakanov). Preliminariais duomenimis, įmonė per pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 2,3 milijono litų apyvartą, vietoj prognozuotos 1,09 milijono litų.

Abi lietuviško kapitalo turinčios įmonės, veikiančios nuo 1999 metų, pirmąjį šių metų pusmetį dirbo pelningai.

Įmonių veiklos rezultatai buvo aptarti AB „Panevėžio keliai“ vykusiame antrinių įmonių, ir įmonių, kur AB „Panevėžio keliai“ turi akcijų, vadovų susitikime.

Kelių, tiltų, viadukų ir geležinkelių statybos bei remonto įmonė „Panevėžio keliai“ per pirmąjį metų pusmetį pasiekė 46,4 milijono litų apyvartą, vietoj planuotos 62,8 milijonų litų apyvartos. Bendrovė dirbo pelningai, nors pagrindinė veikla, susijusi su statybos medžiagų gamyba ir kelių statyba, dar buvo nuostolinga.

Bendrovės veiklos rezultatų  prognozes pakoregavo atidėta tarptautinės magistralės Via Baltica II transporto koridoriaus rekonstrukcijos darbų pradžia bei atidėta vadinamojo IX Kretos transporto koridoriaus geležinkelio tiltų rekonstrukcija. Taip pat buvo vėluojama  pasirašyti sutartį dėl Eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimo visos šalies keliuose darbų vykdymo.

Bendrovės veiklos sąnaudas augino 5–6 procentais pabrangęs automobilių kuras bei iš brangstančių naftos produktų gaminamas bitumas.

Prognozuojama AB „Panevėžio keliai“ šių metų apyvarta – 165 milijonai litų.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.