PST akcijų supirkimas reikalauja nestandartinių sprendimų                                    

AB „Panevėžio keliai“ ieško sprendimo, kaip įgyvendinti privalomąjį pasiūlymą supirkti likusias AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) akcijas.

„Lietuvos vertybinių popierių rinka labai jauna, teismų praktikos tuo klausimu nėra. Dėl minėtų priežasčių pavyzdžio, kaip teisingai įgyvendinti 2003 metais buvusią prievolę, vadovaujantis jau beveik dvejus metus nebegaliojančiu įstatymu, neturime“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

AB „Panevėžio keliai“ 2009 m. gruodžio 9 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, siekdama detaliau išsiaiškinti teisingos akcijų kainos apskaičiavimo teisinį reglamentavimą.

„LR Vertybinių popierių komisija (VPK) taip pat yra labai sudėtingoje situacijoje, iš kurios išeiti reikalingi nestandartiniai sprendimai. Dėl keletą metų trukusio teisminio proceso privalomojo pasiūlymo supirkti PST akcijas pateikimas sutapo su ekonominiu nuosmūkiu.

Kai mūsų valstybė turi didelių mokumo problemų, smulkiųjų akcininkų lūkesčių įgyvendinimas jų pageidaujama kaina (20 Lt už akciją)  reikštų mūsų įmonės veiklos paralyžavimą. Negaliu elgtis taip neatsakingai“, – kalbėjo Virmantas Puidokas.

Kaip jau buvo skelbta, 2009 m. lapkričio 9 d. neeiliniame posėdyje VPK nusprendė nepatvirtinti AB „Panevėžio keliai“ pateikto privalomojo nekonkurencinio oficialaus siūlymo cirkuliaro, siekiant supirkti PST likusias paprastąsias vardines akcijas, mokant už vieną akciją 0,71 Lt.

Pateikti privalomą oficialų siūlymą supirkti likusias PST akcijas „Panevėžio kelių“ bendrovę  įpareigojo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.