Programoje „Taisom kelią“ – apie eismo saugumą ir bendradarbiavimą kelyje

Gegužės mėnesį AB „Panevėžio keliai“ pradeda vykdyti eismo saugumo ir kelių naudotojų tolerancijos programos „Taisom kelią“ antrąjį etapą. Šiandien, trečiadienį, kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, kur bendrovė vykdo devyniolikos kilometrų ruožo rekonstrukciją, statybvietėse greta laikinųjų šviesoforų atsiras nauja informavimo apie kelių darbus priemonė – papildomi informaciniai stendai „Taisom kelią“, primenantys būti atidiems, nes vyksta kelio darbai.

„Net ir nedidelis kelio remontas yra susijęs su eismo ribojimais. Primename vairuotojams, kad jie privalo paisyti laikinųjų kelio ženklų, atidžiai sekti nuorodas, siekiant išvengti skaudžių nelaimių. Eismo ribojimai neišvengiamai iššaukia nepakantumą ir net pyktį kelyje dirbantiems žmonėms. Mūsų tikslas – priminti, kad kelyje esi ne vienas, kad žmonės oranžinėmis liemenėmis atlieka reikalingą darbą, kuris pagerins kelio būklę ir eismo sąlygas. Kito būdo atnaujinti kelią kaip statinį tiesiog nėra“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Bendrovės vadovo teigimu, nepakantumo šaknys dažniausiai slypi nežinojime ir baimėje, reiškinių nepažinime. Viena vertus, „Taisom kelią“ programa susijusi su eismo saugumo reikalavimų įtvirtinimu. Kita vertus, jos  funkcija yra ir taikdariška, ir švietėjiška. Programos metu pateikiama informacija turėtų bent minimaliai užpildyti žinių apie kelių statybą ir priežiūrą spragas, padėtų geriau suprasti kelininko darbą.

„Kad kelyje būtų tvarka ir susikalbėjimas, tolerancija taptų norma ir visi jaustųsi saugūs. Nesvarbu, ar tai būtų pavargęs estų „fūristas“, ar beprotis dviratininkas, skubantis, kol neužsidarė parduotuvė. Ir netgi paklaikęs iš baimės šernas, skutantis namo pranešti, kad nuo šiandien juos šaudys kas tik nori…“, – taip savo sprendimą dalyvauti eismo saugumo akcijoje komentavo aktorė Violeta Mičiulienė, specialiai akcijai sukūrusi kelio moters Stefutės personažą.

Pirmąją akcijos dieną kelininkus ir vairuotojus rekonstruojamuose kelio ruožuose sveikins kelio moteris Stefutė (aktorė Violeta Mičiulienė) bei „Taisom kelią“ merginos, kurių nuotraukos papuošė naujus informacinius stendus. Šiai akcijai pritaria ir joje dalyvauja panevėžietės teritorijų planavimo specialistė Miglė Narkevičienė ir socialinė pedagogė Valda Rapkevičiūtė bei vilnietės marketingo specialistė Ieva Zabilevičiūtė ir logistikos specialistė Greta Gražul.

Pirmasis programos „Taisom kelią“ etapas prasidėjo atviru kelio moters Stefutės laišku kelių naudotojams, socialiniame tinkle „Facebook“, kur netruko originalių kelių naudotojų klausimų bei dar originalesnių kelio moters Stefutės atsakymų.

„Taisom kelią“ akcija kelyje – tai antrasis AB „Panevėžio keliai“ inicijuotos eismo saugumo ir kelių naudotojų tolerancijos ugdymo programos etapas. Programa startavo šį pavasarį socialiniame tinkle „Facebook“ ir diskusijų forume www.keliozmones.lt

Trečiajame etape pakantumo programos dalyviai apie rimtus dalykus linksmai diskutuos naujoje laikraščio „Kelio žmonės“ rubrikoje. „Kelio žmonės“ – periodinis laikraštis, pasakojantis apie kelininkų darbą, jų gyvenimą, apie kelių sektoriaus didžiausius projektus, taikomas naujausias technologijas. Laikraščio leidėjas – AB „Panevėžio keliai“. Šis kelininkų bendruomenės leidinys leidžiamas nuo 2008 metų.

„Apie rimtus dalykus galima kalbėti ir linksmai. Nuo to problemos netaps mažesnės, tačiau nestandartinis požiūris galbūt padės kitu kampu pažvelgti į kelininkų gyvenimą, padės susipažinti su kasdieniais jo reiškiniais, suteiks būtiniausių žinių ir reikalingus atsakymus, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Laikraščio rubrikoje gilinsimės į tai, kaip gaminamas asfaltas, ką reiškia ne specialistui sudėtingi kelininkų terminai, aiškinsimės, kaip reikia prižiūrėti kelią, kad jis ilgai tarnautų, diskutuosime apie tai, kurlink turėtų sukti  „Rail Baltica“ vėžė“, – pasakojo programos koordinatorė, AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

„Taisom kelią“ programos informaciniai stendai bus statomi didžiuosiuose AB „Panevėžio keliai“ objektuose, keliuose, kur eismas ribojamas laikinaisiais šviesoforais. Akcija startuoja viename sudėtingiausių eismo saugumo prasme šių metų objektų – rekonstruojamoje tarptautinės ir valstybinės reikšmės kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis atkarpoje. Visus darbus kelininkams šiame magistraliniame kelyje tenka atlikti nenutraukus automobilių eismo, o tik jį apribojus. Tikimasi, kad vairuotojai rekonstruojamuose ruožuose bus atidūs, paisys visų privalomų reikalavimų, kad atnaujintas kelias neštų tik džiaugsmą, o ne skausmą ir beprasmius praradimus.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.