Scroll Top
PROFESIONALIOS MEDŽIOKLĖS PLOTUOSE SIAUTĖJA BRAKONIERIAI

 VĮ „Panevėžio miškų urėdija“ valstybiniai miškų pareigūnai 2006 m. spalio 6 d. apie 23.30 val. Krekenavos girininkijos profesionalios medžioklės plotuose sulaikė Trakų rajono Zabakų kaimo gyventoją Viktorą Arnatkevičių, neteisėtai sumedžiojusį tauriojo elnio patiną.

Sulaikymo metu dalyvavo VĮ „Panevėžio miškų urėdija“ miško apsaugos inžinieriai A. Ropė ir K. Alekna, Krekenavos girininkijos girininkas J. Leika ir jėgeriai V. Ignatavičius ir E. Družas.

Nuo spalio 15 dienos prasidėjo aktyviausias medžioklės metas Lietuvos miškuose, kai medžiojamus gyvūnus leidžiama medžioti varant. Tai pats populiariausias ir įdomiausias medžioklės būdas.

„Brakonieriams ir medienos vagims idealus metas savo kėslus realizuoti – ilgos ir šviesios naktys, valstybinių švenčių dienos, ypač šaltuoju metų laiku, kai žvėrių pėdsakai ryškiai matomi vos pasnigus. Būtent tuomet brakonieriai ir suaktyvėja“, – apie įtemptą situaciją profesionalios medžioklės plotuose pasakojo VĮ „Panevėžio miškų urėdija“ miško apsaugos inžinierius Andrius Ropė.

Siekiant apsisaugoti nuo siautėjančių brakonierių, urėdija nuolat vykdo prevencinius reidus,  o medžioklės sezono metu prevencinis darbas dar labiau sustiprinimas. Nuo rugpjūčio 15 dienos iki spalio 15 dienos urėdijos valstybiniai miškų pareigūnai jau atliko 31 reidą.

„Medžioklė Lietuvos miškuose – ne vien medžiojamų gyvūnų šaudymas. Medžiotojų būreliai ir klubai, aktyviai bendraudami su urėdija, prižiūri medžioklės plotus, montuoja reikalingą įrangą, medžioklės bokštelius, įrengia laižyklas ir šėryklas“, – platesnę medžioklės sąvoką, regis, nežinomą brakonieriams, aiškino miško apsaugos inžinierius.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.