Profesinių sąjungų bado akciją prie LR Seimo pradės ugniagesiai gelbėtojai

Šiandien, rugsėjo 22 d. 10.00 val. mitingu prie LR Vyriausybės rūmų Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje prasideda Lietuvos vidaus reikalų sistemos (VRS) respublikinės profesinės sąjungos rengiama protesto akcija.

Protesto akcijos dalyviai reikalauja:

  1. Laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams mokėti jų vidutinį darbo užmokestį.
  2. 2011 metų biudžete vidaus reikalų įstaigoms numatyti asignavimus, atsižvelgiant į realų lėšų poreikį užtikrinant viešąjį saugumą ir priskirtų funkcijų vykdymą.
  3. Parengti ir patvirtinti sumažintų pareigūnų ir karių valstybinių pensijų kompensavimo mechanizmą.

Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos kvietimu trečiadienį į Lietuvą atvyksta ir protesto akcijoje už pareigūnų teises dalyvaus ir užsienio svečiai.

Drauge su mūsų šalies pareigūnais prie Vyriausybės rūmų protestuos Europos policijos konfederacijos (EuroCop) vicepirmininkas, Slovakijos pareigūnų profesinės sąjungos vadovas Miroslavas Litva, EuroCop sekretoriato vadovas Janas Velemanas, kolegos iš Latvijos, vadovaujami policijos profesinės sąjungos pirmininko Agris Suna, kolegos iš Danijos, vadovaujami Danijos policijos profesinės sąjungos sekretoriaus Klauso Ryderio (Claus Redder Madsen).

Prie Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos rengiamos protesto akcijos prisijungs ir visuomeninės organizacijos. Asociacija „Tautos skydas“, atstovaujanti valstybės tarnautojų bei tarnybą baigusių pareigūnų interesams, atvyks su pastiprinimu: kinologą pensininką lydės jo keturkojis partneris, taip pat „pensininkas“.

11.00 val. protestuotojų kolona Gedimino prospektu patrauks į Nepriklausomybės aikštę link Lietuvos Respublikos Seimo, kur 12.00 val. Nepriklausomybės aikštės skvere mitingas peraugs į tylų protestą – prie Martyno Mažvydo bibliotekos bus pastatyta badautojų palapinė.

Pirmają parą badaus penki ugniagesiai gelbėtojai, ketvirtadienį 12.00 val. juos pakeis kolegos policijos pareigūnai.

„Orientuojamės į konstruktyvų problemų sprendimą, o ne į akcijos masiškumą. Kolegos dirbs savo įprastą darbą įprastu laiku, prie protestuotojų prisijungs laisvalaikiu. Sutarėme, kad ir pradžių badausime po parą“, – sakė akcijos organizatorė, Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė.

Kaip jau buvo skelbta, pareigūnų interesams atstovaujanti profesinė sąjunga rugpjūčio viduryje Vyriausybei įteikė reikalavimą laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams mokėti vidutinį jų darbo užmokestį, sukurti sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą ir sėsti prie derybų stalo dėl 2011 metų biudžeto. Reikalavimas nebuvo tenkinamas, gauti tik formalūs atsakymai iš ministerijų.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.