Poilsiautojai miškuose palieka šiukšlių krūvas ir rūkstančius nuodėgulius

Po praėjusio savaitgalio įvykių Panevėžio miškininkai nebemato kitos išeities, kaip kreiptis į policijos pareigūnus, ir jiems padedant pamėginti sutramdyti rekreacijos objektų miškuose niokotojus.

„Padedami policijos sutramdėme miškavagius ir brakonierius. Dabar teks rengti reidus, kad išsiaiškintume tuos poilsiautojus, kurie suniokoja miškuose įrengtas poilsiavietes“, – sakė Panevėžio miškų urėdijos urėdas Daugirdas Lukoševičius.

Tokį sprendimą miškininkai priėmė po to, kai praėjusį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį,  buvo sudeginta poilsiui skirta pavėsinė Žaliosios girininkijoje Vilktupyje.

„Visi ženklai rodo, jog padegimas tyčinis“, – kalbėjo urėdas. Miškų urėdijos vadovas neslėpė apmaudo dėl vadinamųjų gamtos mylėtojų, miškuose paliekančių krūvas šiukšlių ir rūkstančius nuodėgulius, arba, kaip minėtu atveju, padegančius poilsiui skirtus statinius.

Pasak Daugirdo Lukoševičiaus, šeštadienio vakarą pro šalį važiavęs Žaliosios girininkijos girininkas matė, kad minėta pavėsinė buvo nepaliesta, o kitą rytą išvydo dar rusenančią gaisrąvietę. Gaisrą likvidavo urėdijos ugniagesiai. Ugnis nusvilino aplinkinius medžius, bet į mišką neišsiplėtė.

„Nesmagu, kad kai kurie poilsiautojai nevertina jiems rodomo dėmesio ir kitų žmonių triūso“, – kalbėjo Daugirdas Lukoševičius.

Dėl gaisro Vilktupyje urėdija patyrė ne tik materialinių nuostolių – pavėsinės su ąžuolo baldais atstatomoji vertė 8,5 tūkstančio litų. Moraliniai nuostoliai dar didesni, nes pelenais paverstas miškininkų, kiekvieną pirmadienio rytą surenkančių miško aikštelėse paliktas poilsiautojų šiukšles ir nuolat remontuojančių išlaužytus miško statinius, triūsas.

Kasmet Panevėžio miškų urėdija  į rekreacijos objektus investuoja solidžias sumas pinigų. Praėjusiais metais aplinkosauginiams ir rekreaciniams objektams tvarkyti skirta 104 tūkstančiai litų. Tai sudaro 2 proc. nenukirsto miško vertės Panevėžio miškų urėdijos miško plotuose. Šiais metais investicijos į objektus, skirtus miškui pažinti bei jame ilsėtis, taip pat sieks 100 tūkstančių litų.

„Investicijas į miškų lankytojų poilsį teks saugoti pasitelkus griežtesnes priemones, nei perspėjantys plakatai“, – apgailestavo urėdijos vadovas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.