Panevėžio miškininkai pasodino 2 milijonus jaunų medžių

Panevėžio miškų urėdiją 2003 metų pavasario sezono metu Panevėžio miškuose pasodino 2 milijonus jaunų medelių ir krūmų. Šie sodinukai buvo išauginti urėdijos medelyne Panevėžio rajone.  Dar 510 tūkstančių sodmenų iš Panevėžio miškininkų pirko Kupiškio miškų urėdija, o 50 tūkstančių juodalksnio sodinukų įsigijo Ukmergė urėdija.

11,5 tūkstančio įvairių sodmenų šių metų pavasarį urėdijos medelyne įsigijo privačių miškų savininkai. Pasak urėdijos miškų želdinimo inžinieriaus Valdo Juozaičio, privačių miškų savininkų poreikis sodinukams  kasmet didėja, ir urėdija ne visuomet gali jį patenkinti. Trūkstamus sodinukus privatizuotų miškų savininkai  perka kituose medelynuose.

Sodmenų paklausa ypač išaugo po praėjusiųjų metų karštos ir sausos vasaros bei po itin atšiaurios žiemos, kai nualintų medžių atsparumas įvairiems miško kenkėjams ir ligoms gerokai sumažėjo ir medžiai pradėjo džiūti. Šį pavasarį naujais sodmenimis Panevėžio  miškininkams teko papildyti 638 hektarus miško.

„Šio sezono metu atkūrėme mišką 466 hektarų plote. 285 hektarus  šio ploto sudarė plyni kirtimai, kuriuos reikėjo apželdinimas. Mišku apsodinome 61 hektarą  žemės ūkiui netinkamų plotų, o kiti miško plotai buvo palikti atželti savaime, prieš tai išpurenus dirvą“, – kitus pavasario darbus vardijo  Valdas Juozaitis.

Panevėžio miškuose šį sezoną buvo pasodinta 1 milijonas 302 tūkstančiai eglės sodinukų ir sėjinukų,  277 tūkstančiai juodalksnio, 114 tūkstančių beržo, 69 tūkstančiai ąžuolo, 233 tūkstančiai pušies.

Pasodinta ir 5 tūkstančiai vadinamųjų ornitochondrinių krūmų ir medžių. Tai – serbentai, šermukšniai, laukinės obelys, raugerškiai, kalnų pušys ir kiti.

Daugiausiai  – 97,5  hektaro – miško buvo atkurta Naujamiesčio girininkijoje, iš jų  58 hektarų plote   miškas įveistas žemės ūkiui netinkamuose žemėse.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.