Panevėžio kelininkai tęsia plėtros programą Latvijoje

Panevėžio kelininkai tęsia įmonės plėtros ir investicijų programą ir žengia pirmąjį žingsnį į Latviją kelių statybos versle.

Daugpilyje (Latvija) vykusiose varžytinėse  AB „Panevėžio keliai“ įsigijo asfaltbetonio gamybos įrengimų, prietaisų ir kelių klojimo technikos.

Minėtą įrangą panevėžiečiai perka iš Daugpilio butų ir komunalinio ūkio įmonės, kurios steigėja yra Daugpilio miesto savivaldybė.

„Mūsų kaimynai latviai priėmė teisingą sprendimą atskirti gatvių eksploataciją nuo gatvių remonto ir klojimo, o mums pasitaikė proga įsigyti įrangą, kuri, papildomai investavus, galės pasiūlyti kelių statybos medžiagų gamybos ir kelių tiesimo paslaugas tiek Daugpilyje, tiek ir visame Latgalijos regione“, – sakė šio projekto vadovas AB „Panevėžio keliai“ direktorius plėtrai Eugenijus Rečiūnas.

Optimistiškai nuteikia ir tai, kad Daugpilio įmonėje, kuri atsisako pagalbinės veiklos, dirba daug kvalifikuotų kelių statybos medžiagų gamybos ir kelių statybos specialistų.

„Varžytinių sąlygose nurodyta, jog mes ketverius metus privalome išsaugoti darbo vietas, susijusias su įsigytos įrangos eksploatavimu. Šis įsipareigojimas nėra našta, nes minėta įranga bus naudojama Daugpilyje, tad reikės kvalifikuotų specialistų“, – kalbėjo Eugenijus Rečiūnas.

Daugpilyje panevėžiečiai  įsigijo asfaltbetonio gamybos ir asfaltbetonio klojimo mašinų, plentvolių, kelių frezavimo mašinų, laboratoriją, skirtą įvertinti asfaltbetonio mišinio kokybę ir daug kitos įrangos, daugiausia vokiečių gamybos. Gamybos įranga buvo eksploatuota dvejus metus.

Dėl kuriamos gamybos bazės Daugpilyje juridinio statuso dar nėra visiškai apsispręsta:  ar bus kuriamas AB „Panevėžio keliai“ filialas, ar visiškai nauja įmonė. Neabejotina tik tai, kad Lietuvos kelininkai turi perspektyvų Latvijoje net įvertinus galimas naujos rinkos įsisavinimo problemas bei vietos kelininkų konkurenciją.

„Kurtis Daugpilyje yra geras sprendimas, nes kelininkų gamybos bazes turi sieti geografinis vientisumas. Dabar kelių statybos įmonių, priklausančių mūsų bendrovei, ruožas driekiasi nuo Vilniaus, Ukmergės per Panevėžį, Rokiškį, Uteną, Zarasus. O Zarasus nuo Daugpilio skiria vos keliasdešimt kilometrų“, – apie kitus privalumus kalbėjo Eugenijus Rečiūnas.

Asfaltbetonio gamybos ir klojimo įranga – ne pirmoji Panevėžio kelininkų investicija Latvijoje. Prieš metus AB „Panevėžio keliai“ įsigijo Rygoje veikiančia Skandinavijos kompanijos „Skanska“ antrinę  įmonę, kuri dabar vadinasi „Constructus“ SIA.

Tekstas

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.