Pagrindinė Panevėžio Kalėdų eglė užaugo kelininko šeimos kieme

Rasa Stundžienė

Šiemet Laisvės aikštėje papuošta vešli kalėdinė eglė beveik ketvirtį amžiaus augo bendrovės „Panevėžio keliai“ darbuotojo Ričardo Čepurnos namo kieme. Deja, pasigėrėti miesto centrą papuošusia savo rankomis užauginta egle Ričardas nebegalėjo – šviesaus atminimo „Panevėžio kelių“ vairuotojas nuskendo praėjusią vasarą Baltijos jūroje gelbėdamas skęsti pradėjusį bendradarbį.

Panevėžiui gražuolę žaliaskarę padovanojo R. Čepurnos našlė, 53 metų Irena Čepurnienė. Moteris džiaugiasi, kad jų šeimos užaugintas spygliuotis buvo išrinktas tinkamiausiu tapti pagrindine miesto kalėdine puošmena, nors savivaldybė sulaukė beveik 20-ies pasiūlymų.

„Ėjo net komisijos, žiūrėjo, kuri eglė gražiausia. Buvo ir daugiau gražių medžių, tačiau nebuvo techninių galimybių jų išgabenti – eglės augo už tvorų ar užstotos namo, kur negalėjo privažiuoti sunkiasvorė technika“, – pasakojo I. Čepurnienė. Tuo tarpu jų su vyru užauginta eglė į centrinę miesto aikštę iškeliavo be didelių trukdžių, tik teko laikinai elektros laidus nukabinti, todėl kuriam laikui gatvėje buvo nutrauktas elektros tiekimas. Nematyto vaizdo pasižiūrėti atskubėjo ne vienas Aguonų gatvės gyventojas.

Vadinamajame „Rožyno“ mikrorajone Čepurnos kadaise pasistatė nemažą mūrinį namą. Jo kieme, netoli įėjimo į vidų, prieš 24 metus sutuoktiniai pasodino eglaitę. Pasak Irenos, taip jie nusprendė įamžinti dukters Jūratės gimimą.

Augančioms poros atžaloms – Jūratei ir trejais metais vyresniam sūnui Aurimui ši eglė ilgai padėjo išsaugoti tikėjimą gerus vaikus lankančiu Kalėdų Seneliu. Kasmet prieš Kalėdas papuošę šią eglutę žaisliukais, vaikai Kalėdų rytą stengdavosi kuo anksčiau atsikelti ir lėkti į kiemą, kur po eglute jų jau laukdavo dovanos. „Ten dovanėlių rasdavo ne tik jie, bet ir ne vienas giminaičių, kaimynų vaikas“, – prisimena ponia Irena.

Pasak I. Čepurnienės, atsisveikinti su savo rankomis išaugintu spygliuočiu ji ryžosi, nes per porą dešimtmečių namą gerokai praaugęs medis ėmė kelti grėsmę – pernelyg arti namo augo galiūnas. Todėl, pasitarusi su dukra, I. Čepurnienė ir pasiūlė savivaldybės atstovams, ieškojusiems Kalėdų eglės, nusipjauti jų augintinę.

Moteris sako nuvažiavusi pasižiūrėti Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonijos – tokios gražios savo eglės ji dar nebuvo mačiusi. Laisvės aikštėje įsikūrusį išpuoštą savo vaikystės medį apžiūrėjo ir dukra Jūratė, su vyru auginanti netrukus metukų sulauksiantį sūnų Mantuką.

„Labiausiai norėčiau, kad ateinantys metai būtų be tokių netekčių, kokie buvo 2014-ieji“, – didžiausią savo norą atskleidė I. Čepurnienė. Liepos 2 dieną jos 55 metų sutuoktinio Ričardo gyvybę pasiglemžė Baltijos jūra.

Kartu su bendradarbiais jis jau kurį laiką dirbo statybų objekte Papės kaime (Latvija). Nelaimė vairuotojo tykojo, kai po darbo su kolega nuėjo pasimaudyti. Jaunesnis vyriškis ėmė skęsti, o R. Čepurna, puolęs jo gelbėti, pats pralaimėjo kovą su jūra ir dingo bangose. Vos ne vos pasiekęs krantą jo bendradarbis nubėgo kviesti pagalbos, tačiau sulėkę žmonės panevėžietį iš vandens ištraukė jau nebegyvą.

„Žmogaus nebeprikelsi, netekties skausmo niekas nenumalšins, tačiau esu be galo dėkinga bendrovės „Panevėžio keliai“ generaliniam direktoriui Virmantui Puidokui ir kitiems vadovams,  visiems Ričardo bendradarbiams. Jie padėjo organizuoti laidotuves, o vėliau pasirūpino, kad gautume draudimo išmoką. Nors žmogaus nebėra, mūsų šeima jaučiasi Ričardo darbovietės neužmiršta iki šiol. Va ir netikėtai sugedus automobiliui neseniai pagalbos sulaukėme“, – nuoširdžią padėką išsakė I. Čepurnienė.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.