Nesprogusi bomba aptikta virš veikiančio dujotiekio

Vilniaus pietinio išorinio aplinkkelio trečiojo etapo darbų vykdymo vietoje 2012 metų rugsėjo 25 dieną vykdant žemės darbus aptiktas dar vienas sprogmuo. Statinio statybos vadovas Audrius Lynikas pasakojo, kad sprogmuo buvo patogiai „įsikūręs“ virš veikiančio magistralinio dujotiekio.

„Tuo metu objekte dirbo „Lietuvos dujų“ darbuotojai, ruošėsi vykdyti dujotiekio linijos dėklo pakeitimo darbus. Stebėjomės, kaip tas sprogmuo atsirado virš dujotiekio linijos, kuri buvo klota 1995 metais. Paaiškėjo, kad 800 mm diametro vamzdynas buvo tiesiamas prakalimo būdu, todėl beveik žemės paviršiuje slypėjęs sprogmuo taip ir liko nepajudintas“, – pasakojo A. Lynikas.

Būtent statinio statybos vadovui objekte dirbantys žmonės pirmiausia praneša apie tokius pavojingus radinius. Bendruoju pagalbos telefonu kviečiama pagalba ir atvykę išminuotojai sprendžia, ar sprogmenį galima išgabenti, ar pavojinga jį judinti ir reikia sprogdinti vietoje.

A. Lynikas pasidžiaugė, kad šiame objekte sprogdinimų nebuvo: visos bombos išgabentos sėkmingai.

Tai jau septintasis sprogmuo, aptiktas aplinkkelio trečiojo etapo statybos darbų vykdymo vietoje. Kitos šešios nesprogusios bombos taip pat buvo atkastos ekskavatoriumi arba buldozeriu vykdant žemės darbus. Sprogmenis išminuotojai sėkmingai išgabeno. Įdomu yra tai, kad visi radiniai aptikti labai netoli žemės paviršiaus, nuimant viršutinį dirvožemio sluoksnį, tai yra iki 20 centimetrų gylyje.

Rugsėjo mėnesį aptiktas radinys santykinai buvo nedidelis, apie 50 centimetrų ilgio, tačiau dvi anksčiau rastos bombos, regis, buvo aviacinės: jų ilgis siekė 80 centimetrų, o skersmuo – daugiau kaip 20 centimetrų.

Audriaus Lyniko nuotr.

2012 metų gegužės 17 dieną statybvietėje aptiktas sprogmuo išties buvo įspūdingo dydžio.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.