Miškininkų ir moksleivių bendravimo rezultatas – 400 inkilėlių

Balandžio pradžioje Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai, padedami jaunųjų miško bičiulių, baigė tradicinę sparnuočių apgyvendinimo akciją. Šio pavasario sezono metu urėdijos miškuose buvo iškelta apie 400 naujų inkilėlių.

Jau antrą dešimtmetį su Panevėžio miesto ir rajono mokyklomis bendradarbiaujantys miškininkai aktyviai remia jaunųjų miško bičiulių būrelių veiklą.

Pasak šių būrelių koordinatoriaus Panevėžio miškų urėdijos miško želdinimo inžinieriaus Valdo Juozaičio, inkilus jaunieji gamtos mylėtojai paukščiams girininkijose kelia kiekvienais metais, o meistrauja jau dveji metai. Jaunieji miško bičiuliai itin aktyvūs Panevėžio miesto „Ąžuolo“ ir  J. Miltinio vidurinėse mokyklose, Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio, Paįstrio Juozo Zikaro vidurinėse mokyklose, Karsakiškio Strazdelio bei Anykščių rajono Raguvėlės pagrindinėse mokyklose.

“Panevėžio miškų urėdija remia įvairias jaunųjų miško bičiulių vykdomas akcijas, programas”, – pasakojo daug dėmesio jauniesiems bičiuliams skiriantis Valdas Juozaitis.

Itin aktyvūs Panevėžio miesto Juozo Miltinio ir „Ąžuolo“ vidurinių mokyklų moksleiviai. Jau antri metai šių mokyklų jaunieji miško bičiuliai kartu su „Jaunųjų meistrelių“ būreliais rengia ir sėkmingai dalyvauja vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programose. Pernai vykdytas programos projektas „Paimk kaltą, o ne švirkštą“,  šiemet – „Mylėsi gamtą, mylėsi pats save”. Šių mokyklų jaunieji gamtininkai nuo 2000 metų dalyvauja kūrybinėje-ekologinėje stovykloje Karklėje, Klaipėdos rajone.

Vieni ar drauge su urėdijos darbuotojais vaikai kabina lesyklėles, kelia inkilus, dalyvauja miško sodinimo darbuose, tvarko aplinką prie gamtos paminklų, poilsiaviečių, padeda įrengti ir tvarkyti pažintinius-mokomuosius takus, vyksta į pažintines išvykas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.