Kelių policijos pareigūnai giria AB „Panevėžio keliai“ iniciatyvas

Vieną didžiausių automobilių parką mieste turinčios AB „Panevėžio keliai“ įmonės vadovai mano, kad  kelių statybose dirbantiems vairuotojams reikia nuolat rengti išsamius mokymus ir praktinių įgūdžių patikrinimus. Tokią išvadą padarė ir AB „Panevėžio keliai“ transporto padalinio vadovas Jaronimas Voveraitis,  apibendrinęs praėjusią savaitę vykusių mokymo rezultatus.

„Vairuotojams būtina nuolat priminti saugaus eismo taisykles ir darbų saugos reikalavimus, itin aktualius dirbant sudėtingomis sąlygomis statomuose objektuose“, – kalbėjo transporto padalinio vadovas.

Praėjusią savaitę visi „Panevėžio kelių“ įmonės vairuotojai buvo pakviesti į įmonėje surengtą vienos dienos seminarą, kur išklausė kelių policijos pareigūnų, darbų saugos specialistų parengtus pranešimus ir atsakė į testo klausimus. Taip pat buvo vertinami praktiniai gebėjimai  manevruoti savivarčiu vilkiku su puspriekabe, kaip tai būna statybos objektuose, kai tenka atbuline eiga privažiuoti prie asfaltbetonio klotuvo ir išversti į jo talpyklą klojimui parengtą asfaltbetonio masę. Tokios ir dar sudėtingesnis situacijos kelių statybos objektuose – kelininkų kasdienybė.

„Teorinės žinios galėtų būti ir geresnės, – apibendrindamas testų rezultatus, kalbėjo Jaronimas Voveraitis. – Kitais metais reikės rengti dviejų dienų mokymus, kad saugaus eismo taisyklės ir darbo saugos reikalavimai būtų geriau įsisavinti“.

AB „Panevėžio keliai“, turinti apie 170 transporto priemonių parką ir per šimtą vairuotojų,  mokymus rengia kiekvienais metais, dažniausiai – ankstyvą pavasarį,  prieš prasidedant kelių statybos ir remonto sezonui. Mokymuose dalyvauja visi įmonės vairuotojai, kurie tik gali būti atitraukti nuo darbo objektuose. Šiemet mokymų dalyvių skaičius siekė 81 vairuotoją.

Tokie mokymai, pasak Jaronimo Voveraičio, yra būtini, kad per žiemą atsinaujintų primiršti vairavimo įgūdžiai sudėtingomis sąlygomis  ir darbuotojams būtų dar kartą priminti darbų saugos reikalavimai.

„Mūsų vairuotojai pakliūna į eismo įvykius ne dažniau kaip 2–3 kartus per metus ir tik vienas iš minėtų įvykių įvyksta dėl mūsų vairuotojo kaltės, tačiau ir to neturėtų būti“, – statistinius duomenis vardijo transporto padalinio vadovas.

AB „Panevėžio keliai“ iniciatyvą  rengti kasmetinius teorinius ir praktinius vairuotojų mokymus  sveikino ir Panevėžio miesto VPK Eismo priežiūros skyriaus viršininkas Virginijus Mačėnas, parengęs seminaro dalyviams pranešimą apie eismo saugumo prevenciją. Pareigūno teigimu, mieste nedaugelis įmonių rengia tokius mokymus ir rūpinasi vairuotojų kvalifikacija.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.