Dešimtys AB „Panevėžio keliai“ darbuotojų tapo neatlygintinais kraujo donorais

AB „Panevėžio keliai“ darbuotojai papildė Nacionalinio kraujo centro turimas kraujo plazmos atsargas: antradienį įmonėje surengtos kraujo donoro dienos metu neatlygintinai kraujo davė 32 bendrovės darbuotojai.

„Mūsų kolektyvas noriai įsitraukė į šią žmogiškumo akciją. Kiekvienas mūsų bet kurią akimirką gali tapti ligoniu, kuriam būtinas kraujas. Kelyje dirbantys žmonės yra ypač pažeidžiami, nes dažniausiai kelių statybos ir remonto darbai vykdomi nenutraukus automobilių eismo. Manau, kad simboliška ir žmogiška prisijungti prie neatlygintinos donorystės judėjimo“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Norinčių tapti neatlygintinais kraujo donorais tą dieną susirinko per penkiasdešimt, tačiau dėl įvairių priežasčių – vartojamų vaistų, persirgtų ligų ir pan. – jų kraujas netiko.

Vienos didžiausių šalyje kelių statybos įmonės ir VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ Panevėžio filialo draugystė prasidėjo lyg ir atsitiktinai, kai bendrovė Nacionaliniam kraujo centrui padovanojo donorams skirtų suvenyrų. Diskusijų metu ir kilo mintis prie neatlygintinos kraujo donorystės prisidėti tiesiogiai.

„Esu kraujo donoras nuo jaunystės, nuo aštuoniolikos metų. Gal dvidešimt kartų esu davęs. Tada donorų kraują surinkdavo organizuotai. Pastaraisiais metais kraujo lyg ir niekas neprašė, todėl nebedaviau. Labai gerai, kad atvažiavo medikai į įmonę, labai patogu“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ suvirintojas Edvardas Kurapka.

Panevėžyje VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ veiklą pradėjo 2006 metais, įkūrus Panevėžio filialą.

Pagrindiniai  Nacionalinio kraujo centro veiklos uždaviniai – laiku aprūpinti Respublikos asmens sveikatos priežiūros įstaigas saugiu krauju ir jo komponentais bei preparatais, diegti Europos Sąjungos kokybės, saugumo ir veiksmingumo reikalavimus, skatinti neatlygintiną kraujo donorystę.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, aktyviai dalyvaujame ne tik savo miesto, bet ir visos šalies gyvenime, todėl panašios akcijos yra ne išimtis, o sistemingas darbas. Pirmosios akcijos sėkmė liudija, kad pasirinktas būdas padėti tiems, kam pagalbos reikia labiausiai, yra tinkamas. Manome, kad panašias akcijas surengsime ir kitose mūsų grupės įmonėse visoje Lietuvoje“, – kalbėjo Virmantas Puidokas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.