Dėl viaduko rekonstrukcijos apribotas eismas į oro uostą

Nuo birželio 1 d. kelionė link Vilniaus tarptautinio oro uosto pailgės dėl S. Dariaus ir S. Girėno gatvės viaduko per geležinkelį rekonstrukcijos. Vasaros mėnesiais vykstant į oro uostą kelionei per miestą būtina numatyti daugiau laiko.

Birželio 1d. – rugsėjo 1 d. dėl vykdomos rekonstrukcijos S. Dariaus ir S. Girėno gatvės viaduku bus iš dalies ribojamas transporto eismas, paliekant vieną eismo juostą maršrutinių autobusų, mikroautobusų ir lengvųjų automobilių taksi eismui.

Automobiliais vykstantys į oro uostą nuo Švitrigailos ir Geležinkelio gatvių sankryžos galės važiuoti Geležinkelio, Zarasų, Rasų, Dunojaus, Liepkalnio, Žirnių gatvėmis, toliau – S. Dariaus ir S. Girėno gatve.

Viešuoju transportu į oro uostą, kaip ir iki šiol, bus galima nuvykti 1 ir 2 maršruto autobusais. Tačiau dėl eismo ribojimo keisis 10 ir 17 troleibusų maršrutų bei 73 autobusų maršruto trasos, bus įvedamas naujas 10A autobusų maršrutas.

10 maršruto „Antakalnis– Kalvarijų g.–Naujininkai“ troleibusai iš Antakalnio nevažiuos į Naujininkus. Nuo Švitrigailos ir Kauno gatvių sankryžos troleibusai važiuos žiedu – Kauno, Naugarduko, Švitrigailos gatvėmis, toliau – senąja trasa.

Birželio 1–3 dienomis 17 maršruto „Žirmūnai–Naujininkai“ troleibusai iš Žirmūnų taip pat nevažiuos į Naujininkus. Nuo Švitrigailos ir Kauno gatvių sankryžos troleibusai važiuos žiedu – Kauno, Naugarduko, Švitrigailos gatvėmis, toliau – senąja trasa.

Nuo birželio 4 d. 17 maršruto troleibusai iš Žirmūnų važiuos į stotį Švitrigailos, Kauno gatvėmis, o iš stoties – Kauno, Švitrigailos gatvėmis, toliau – senąja trasa.

73 maršruto „Justiniškės–Centras– Vilkpėdė“ autobusai nevažiuos į Vilkpėdę, o nuo Švitrigailos ir Panerių gatvių sankryžos važiuos per S. Dariaus ir S. Girėno gatvės viaduką, toliau S. Dariaus ir S. Girėno gatve iki Naujininkų žiedo. Iš Naujininkų žiedo 73 maršruto autobusai važiuos S. Dariaus ir S. Girėno, Švitrigailos gatvėmis, toliau – senąja trasa.

Laikino 10A maršruto „Naujininkai– Kauno g.“ autobusai važiuos iš Naujininkų žiedo S. Dariaus ir S. Girėno gatve, toliau Švitrigailos, Kauno, Algirdo, Panerių, Švitrigailos, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėmis iki Naujininkų žiedo.

S. Dariaus ir S. Girėno gatvės viaduko per geležinkelį su prieigomis rekonstrukciją vykdo AB „Panevėžio keliai“ ir UAB „Tilsta“ . Sutartis dėl šio projekto su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašyta 2006 m. gruodžio 28 d. Bendra projekto vertė – 33,01 milijono litų (suma nurodyta su PVM).

Šio projekto vykdymo metu numatyta rekonstruoti vadinamąjį Rodūnios viaduką per geležinkelį, išplatinant jį nuo 3 iki 5 eismo juostų. Be to, projekto vykdymo metu iki 4 eismo juostų bus išplatinta Švitrigailos gatvės važiuojamoji dalis tarp Geležinkelio ir Panerių gatvių, iki 5 eismo juostų išplatinta S. Dariaus ir S. Girėno gatvė tarp Panerių ir Brolių gatvių, rekonstruotos S. Dariaus ir S. Girėno, Pelėsos ir Švitrigailos gatvių sankryžos, įrengiant saugumo saleles, sutvarkant šaligatvius, eismo reguliavimo šviesoforais sistemas ir t.t. Pagal sutartį projektas turi būti įgyvendintas iki 2008 m. gegužės 31 d.

Rangovai atsiprašo automobilininkų už nepatogumus, kuriuos jiems dėl eismo apribojimų teks patirti projekto vykdymo metu, ir prašo visus, vyksiančius į oro uostą, numatyti pailgėsiantį kelionės laiką.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.