Dėl rizikos Lietuvai prarasti investuotojų pasitikėjimą, „Panevėžio keliai“ atšaukia ieškinius

Viena didžiausių Lietuvoje kelių ir geležinkelių projektavimo ir statybos bendrovė „Panevėžio keliai“ atsiima ieškinius ir nebeginčys Vilniaus savivaldybės sprendimų, susijusių su projekto „IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis“ rangos darbų pirkimu. „Panevėžio kelių“ ir „Fegdos“ pasiūlymas šiame konkurse galioja iki 2013 m. kovo 1 d.

„Vertinant visas aplinkybes, manome, kad ieškiniai yra pagrįsti, tačiau procesas užtruktų tam tikrą laiką, kas padarytų nebeįmanomu įvykdyti įsipareigojimus, kurių reikalauja konkurso sąlygos, ir kurių įvykdymas itin svarbus užsakovui, siekiančiam įvykdyti sutartinius įsipareigojimus užsienio investuotojams. Priešingu atveju Lietuva neabejotinai prarastų šalies, kurioje galima investuoti, įvaizdį.

Dėl šios priežasties negalime leisti emocijoms nugalėti sveiko proto. Projekto žlugimas plačiąja prasme neabejotinai atneštų daug žalos ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

„FE Real Estate“ Vilniuje vykdo IKEA prekybos centro statybos ir gretimų teritorijų vystymo  projektą,  į kurį planuojama investuoti šimtus milijonų litų. Transporto jungtis į Vilniaus tarptautinį oro uostą iš dalies skirta aptarnauti vystomą kompleksą, tai – savivaldybės įsipareigojimas investuotojams.

„Panevėžio kelių“ vertinimu, pirmasis savivaldybės sprendimas renkantis rangovą, kur laimėjusiu buvo pripažintas bendras kompanijų „Panevėžio keliai“ ir „Fegda“ pasiūlymas, buvo racionalus ir pagrįstas, nors ir brangesnis.

Kita vertus, jeigu teismas išspręstų ginčą „Panevėžio kelių“ ir „Fegdos“ naudai, pralaimėjusios pusės dar turėtų galimybę skųsti tokius sprendimus, teismų procesai išeikvotų visą projektui įgyvendinti skirtą laiką. Net ir laimėjus bylas teisme, nebeliktų net teorinės galimybės įgyvendinti projektą konkurso sąlygose nustatytais terminais.

Ieškinių atsisakantys „Panevėžio keliai“ tikisi, kad tokių sudėtingų infrastruktūros projektų organizavimui ateityje bus numatoma daugiau laiko, kad visi organizaciniai etapai būtų įgyvendinti išvengiant nereikalingos įtampos ir su ja susijusių projekto neįgyvendinimo rizikų.

Atvirą konkursą projekto „IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis“ statybos darbams Vilniaus savivaldybė paskelbė 2012 m. liepą. Pasiūlymus pateikė keturi tiekėjai. 2012 m. spalio 31 d. viešųjų pirkimų komisija nustatė pasiūlymų eilę, paskelbė konkurso laimėtoją ir sprendimą sudaryti sutartį. Laimėjusiu buvo pripažintas bendras „Panevėžio kelių“ ir „Fegdos“ pasiūlymas. 2012 m. lapkričio 21-ąją viešųjų pirkimų komisija atšaukė savo sprendimą, o gruodžio 28 d. priėmė naują sprendimą, konkurso laimėtoju pripažindama „Latvijas tilti“ ir „Kauno kelių“ pasiūlymą, kuris ankstesniu sprendimu buvo atmestas dėl nepagrįstai žemos kainos.

Rangovai ginčijo tokius prieštaringus perkančiosios organizacijos sprendimus, konkurso procedūros buvo sustabdytos.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.