Dėl avarinės būklės uždarytas eismas per tiltą per Molainos upę Panevėžio rajone

AB „Panevėžio keliai“ informuoja, kad dėl avarinės tilto būklės valstybinės reikšmės krašto kelyje Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys uždaromas transporto eismas 52,2 kelio kilometre esančiu tiltu per Molainos upę, ties Molainių kaimu Panevėžio rajone.

Eismas uždaromas nuo sekmadienio, 2010 m. rugsėjo 5 d. 09.00 val. iki 2010 m. rugsėjo 17 d. 18.00 val.

Automobilių eismas nukreipiamas apylanka. Automobilininkams rekomenduojama iš anksto rinktis kitą maršrutą: pasiekti Panevėžio miestą arba iš jo išvykti pasirenkant kitas sankryžas, esančias Panevėžio aplinkkelyje, tai yra Šilagalio sankryžą arba Nausodės sankryžą ties Berčiūnais.

AB „Panevėžio kelia“ tilto per Molainos upę rekonstrukciją vykdo vadovaujantis rangos sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos.

Pagal projektą rekonstrukcijos darbus buvo numatyta vykdyti nestabdant eismo. Tai yra, pirmajame darbų etape demontuoti kairiąją (žiūrint nuo Kėdainių) tilto pusę, o eismą vykdyti likusia tilto dalimi. Antrajame darbų etape likusios dalies tilto rekonstrukcija turėjo būti vykdoma organizuojant eismą jau rekonstruota puse.

„Penktadienį mūsų specialistai pastebėjo, kad nedemontuota tilto dalis, kuria vyksta eismas, dėl fizinio nusidėvėjimo krovininių automobilių eismui yra nesaugi, nes nuslinko tilto sparnai. Padėtį dar pablogino lietus.

Prie tilto nedelsiant buvo pastatyti krovininių automobilių, kurių masė didesnė nei 8 tonos, eismą draudžiantys ženklai. Deja, daugelis krovininių automobilių vairuotojų draudimo nepaisė. Siekiant užkirsti kelią galimai nelaimei buvo priimtas sprendimas uždrausti eismą tiltu visiškai“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

Įvertinus šios kelio Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys atkarpos svarbą eismo organizavimui, siekiama kaip galima greičiau sustiprinti tiltą, kad būtų galima atnaujinti eismą. Kelininkai dirbo ir sekmadienį. Siūlomi sprendimai pirmadienį dar bus derinami su užsakovu – Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Tiltas per Molainos upę yra sąlyginai nedidelis. Jo ilgis – 5 metrai, plotis – 8 metrai. Pagal sutartį tiltas turi būti rekonstruotas jį pakeičiant metaline pralaida. Rekonstrukcija turėtų būti baigta iki 2010 metų lapkričio. Sutarties vertė – 469 tūkst. Lt (su PVM ir užsakovo rezervu).

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.