Darbų vykdymo vietoje – netikėtas radinys

2010 m. balandžio 22 d. rytą kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis 137,8 kilometre, Utenos rajono Vaikutėnų gyvenvietės ribose, buvo aptiktas, kaip spėjama, II-ojo Pasaulinio karo laikotarpio sprogmuo. Sprogmenį apie 9.00 val. aptiko kelio rekonstrukciją vykdančios AB „Panevėžio keliai“ Rokiškio filialo darbuotojai.

Sprogmuo buvo pastebėtas ekskavatoriumi šalikelėje kasant griovį. Pastebėjęs į seną artilerijos sviedinį panašų metalinį objektą, ekskavatorininkas Algimantas Paišius nutraukė darbą ir apie radinį informavo darbų vadovą Vladislovą Gediminą Kiukį. Visi darbai įvykio vietoje nedelsiant buvo sustabdyti, teritorija aptverta, apie radinį pranešta policijai.

Apie 13.00 val. sprogmenį iš darbų vykdymo vietos išgabeno išminuotojai. Objektas iš pažiūros buvo 70 centimetrų ilgio, skersmuo galėjo siekti 20 centimetrų. Vietos gyventojai prisimena, kad strateginės reikšmės kelias Kaunas–Zarasai–Daugpilis buvo patekęs į intensyvių karo veiksmų zoną.

Neįprastas radinys buvo aptiktas AB „Panevėžio keliai“ vykdant Transeuropinio tinklo kelių E262 (Kaunas–Zarasai–Daugpilis) plėtros darbus, vadovaujantis 2010 m. kovo 23 d. sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie LR Susisiekimo ministerijos. Sutarties kaina – 23,58 mln. Lt. Darbai turi būti baigti iki 2010 metų pabaigos.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.