Dalis studentų nepagrįstai didelius lūkesčius sieja su įgyta specialybe

Ieva ZABILEVIČIŪTĖ

Ateityje „Panevėžio keliai“ ir kitos šalies kelių statybos įmonės gali tikėtis jaunų, ambicingų jaunuolių, kuriuos užgrūdinus darbu objektuose galima tikėtis puikių rezultatų. Be to, įmonė turėtų pasiruošti dar didesnei vyrų darbuotojų auditorijai, kuri pravers šiai sudėtingai kelių industrijai savo jėga ir proto aštrumu, mat kelininko profesiją pasirinkusias merginas šalies aukštojo mokymo įstaigose galima suskaičiuoti vienos rankos pirštais.

„Dalis būsimųjų VGTU absolventų puoselėja nepagrįstai didelius su jų įgyta specialybe susijusius lūkesčius. Jauni žmonės tikisi, kad įgiję tik teorinių žinių ir neturėdami jokių praktinių įgūdžių jie, gavę diplomą, automatiškai taps kvalifikuotais kelininkais, ims vadovauti darbų vykdymo padaliniams ar net taps projektų vadovais“, – savo įspūdžiais po VGTU karjeros mugės dalijosi „Panevėžio kelių“ bendrovei atstovavę DSS tarnybos vadovas Kęstutis Simonavičius ir bendrovės vyriausioji personalo vadybininkė Jurgita Mantuškienė.

„Jauni specialistai mūsų bendrovėje profesinį kelią pradeda nuo elementarių kelininko darbų, kad palaipsniui galėtų susipažinti su visais darbų etapais ir, tapę vadovais, visaverčiai vadovautų didesniam ar mažesniam kolektyvui, žinotų, ko reikalauti iš savo komandos, mokėtų tinkamai organizuoti darbus“, – prie „Panevėžio kelių“ stendo VGTU mugėje besibūriuojantiems būsimiesiems kelininkams gyvenimo realijas dėstė J. Mantuškienė.

Bendraudami su jaunimu „Panevėžio kelių“ atstovai pastebėjo, kad studentai nelinkę kelininko kelią pradėti nekvalifikuotu darbu. Jie tikisi pradėti dirbti ar atlikti praktiką jau be kastuvo rankose, ryšėdami kaklaraištį. Maksimalistiškai nusiteikę jaunuoliai labiau linkę ieškotis darbo sostinėje, tad „Panevėžio kelių“ atstovai Karjeros mugėje dažnam pranešė, jog bendrovės centrinis biuras įkurtas Panevėžyje, o projektus įmonė vykdo visoje Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų. Beje, tokia darbų geografija būdinga ir kitoms kelių statybos įmonėms.

Darbu Panevėžio kelių statybos bendrovėje dažniausiai domėjosi kelių inžinerijos ir transporto inžinerijos studentai.

Kęstutis Simonavičius atsakė į smalsių studentų klausimus apie kelių sektoriaus finansavimo subtilybes, paaiškino, kodėl šalies keliai, ypač miestų gatvės, taip prastai tvarkomi, kodėl darbai, kuriuos galima atlikti per pusmetį, užtrunka iki dvejų ir daugiau metų.

Kovo 28 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete vykusioje karjeros mugėje „Panevėžio keliai“ savo bendrovę pristatė specialiame stende, išsamiai bendravo su potencialiais darbuotojais.

Pirmasis Lietuvoje VGTU karjeros festivalis „Nustebink mamą, dirbk pagal specialybę“ prasidėjo 2013 metų kovo 18-ąją. Pusantro mėnesio truksiančio renginių ciklo organizatoriai tikisi, kad festivalis taps vieta, kur studentai galės išgirsti įkvepiančias žymiausių Lietuvos verslininkų ir visuomenės lyderių istorijas, pasimokyti iš jų klaidų, užmegzti pirmuosius ryšius su įmonėmis ir pasitikrinti, ar tikrai moka save pristatyti darbo rinkoje.

Patirtimi, skaitydami atviras paskaitas, dalijosi 47 pranešėjai, kontaktus bendradarbiauti mugėje siūlė per 40 įmonių. Renginys sutraukė apie tris tūkstančius VGTU studentų. Festivalis pradėtas kovo 18 dieną renginio atidarymu ir atvira verslo atstovų diskusija. Kovo 19–22 dienomis vyko atviros verslo lyderių bei savo srities profesionalų paskaitos, kovo 25–27 dienomis – simuliaciniai studentų pokalbiai su potencialiais darbdaviais.

Kovo 28-ąją VGTU centriniuose rūmuose vykusioje mugėje studentai galėjo tiesiogiai bendrauti su įmonių atstovais, išsiaiškinti darbo praktikos, įsidarbinimo ir karjeros galimybes. Balandžio mėnesį suplanuotos ekskursijos į įmones. „Panevėžio keliai“ studentus pakvies į bene didžiausio šiuo metu sostinėje vykdomo susisiekimo infrastruktūros projekto – Vilniaus pietinio išorinio aplinkkelio antrojo ir trečiojo etapų darbų statybvietę. Bendrovė 2013 metų darbų sezonui ketina priimti apie 15 praktikantų ir absolventų iš VGTU ir 10 Kauno technikos kolegijos studentų.

Irmanto Gelūno nuotr.

Mugėje „Panevėžio kelių“ bendrovei atstovavo DSS tarnybos vadovas Kęstutis Simonavičius ir bendrovės vyriausioji personalo vadybininkė Jurgita Mantuškienė.

„Panevėžio keliams“ reikalingais jaunais darbuotojais domėjosi VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių katedros vedėjas prof. dr. Alfredas Laurinavičius.

„Panevėžio kelių“ bendrovė 2013 metų darbų sezoną objektuose pradeda vairuotojų tolerancijos skatinimo programa „Taisom kelią“. Nuotraukoje  – programos dalyvės Ieva Zabilevičiūtė, Valda Rapkevičiūtė ir Greta Gražul.

Su ryškia ir nuotaikinga kompanija sutiko nusifotografuoti VGTU Senato pirmininkas prof. dr. Donatas Čygas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.