Apeliacinis teismas patenkino panevėžiečių investuotojų prašymą

Apeliacinis teismas patenkino investuotojų prašymą naikinti visus Panevėžio apygardos teismo sprendimus, susijusius su UAB „Panevėžio autobusų parkas“ skelbtu konkursu. Byla bus nagrinėjama iš naujo.

Kaip jau buvo pranešta, UAB „Baltijos investicijų grupė” ir Panevėžio statybos tresto įmonių konsorciumas apskundė teismui konkursą organizavusios UAB „Panevėžio autobusų parkas” komisijos sprendimą atmesti konsorciumo pasiūlymą ir skelbti naują konkursą. Investuotojų nuomone, konkurso rengėjai neturėjo pagrindo atmesti siūlymo, nes jis atitiko visas konkurso sąlygas.

2006 metų rudenį prasidėję teisminiai ginčai dėl šio konkurso procedūrų lėmė, kad investuotojo paieška ir pasirinkimas bei projekto vykdymo pradžia vėluoja beveik metus. Projektas apima Panevėžio autobusų stoties iškėlimo, naujos autobusų stoties, autobusų parko bei kitų objektų statybos darbus.

Konkursą valdomo nekilnojamojo turto optimalaus panaudojimo ir vystymo projekto įgyvendinimui jungtinės veiklos sutarties pagrindu investuotojui parinkti UAB „Panevėžio autobusų parkas“ paskelbė praėjusių metų vasarą. Po pirmojo kvietimo pasiūlymų sulaukta nebuvo.

Paskelbus antrąjį kvietimą, konkurse dalyvavo jungtinės veiklos sutartimi šiam projektui susivienijusi UAB „Baltijos investicijų grupė“ ir Panevėžio statybos tresto įmonių grupė.

Konsorciumas, gavęs oficialų UAB „Panevėžio autobusų parkas“ generalinio direktoriaus raštą, kad komisija nusprendė neišrinkti konkurso laimėtojų ir tomis pačiomis sąlygomis skelbti trečią konkursą, kreipėsi į teismą. Investuotojų nuomone, konkurso organizatoriai neturėjo teisės atmesti jų siūlymą, nes investicinis projektas atitiko visas konkurso sąlygas.

2006 m. spalio 26 d. UAB „Panevėžio autobusų parkas“ vis dėlto paskelbė trečiąjį kvietimą teikti investicinius pasiūlymus. Teismo nutartimi tų pasiūlymų nagrinėjimas sustabdytas, iki bus išnagrinėta civilinė byla.

Investuotojų prašymas pripažinti jų pasiūlymą laimėtoju Panevėžio apygardos teisme buvo išnagrinėtas ir atmestas ieškovams nedalyvaujant. Šis sprendimas buvo apskųstas apeliaciniam teismui. 2007 m. birželio 21 d. apeliacinio teismo nutartimi vadinamoji „Panevėžio autobusų parko“ bylą sugrąžinta pirmosios instancijos teismui ir jos nagrinėjimas atnaujintas.

Pasak konsorciumo atstovės Rasos Čepienė, investuotojai laukia išsamaus situacijos ir viso konkurso procedūrų nagrinėjimo: „Investicinis pasiūlymas buvo atmestas nepaisant to, kad visus konkurso reikalavimus atitiko. Tai – teisinis klausimas. Tik teismas gali objektyviai įvertinti konkurso procedūras ir priimti sprendimą dėl jų teisėtumo“.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.