AB „Panevėžio statybos trestas“ užbaigė jau antrosios sporto arenos statybas

Šį penktadienį duris atveria įspūdingoji Panevėžio arena. Šis unikalus sporto kompleksas yra reikšmingas ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai, kadangi tokio olimpinius standartus atitinkančio dviračių treko, koks yra sumontuotas naujojoje arenoje, neturi ne tik artimiausios mūsų kaimynės Latvija ir Estija, bet ir Suomija bei Švedija. Todėl jau artimiausiu metu būtent į  Panevėžį planuojama pritraukti tarptautinio masto dviračių varžybų bei renginių ir taip plėtoti šį profesionalųjį sportą mūsų šalyje.

„Labai džiaugiamės, kad teko dalyvauti įgyvendinant šį projektą. Arenos statyba buvo unikali ne tik mūsų šalies, bet ir visos Europos mastu. Prisidėję prie jos atsiradimo mes dar kartą įrodėme, jog esame pajėgūs įgyvendinti tokio sudėtingumo projektus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – teigia AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

108 mln. Lt. kainavusi Panevėžio arena yra išskirtinis statinys ir tuo, jog tai pirmas tokio pločio dengtas pastatas Lietuvoje. Pastato plotis – net 120 metrų. Arenos aukštis  – virš 27 metrų, o bendras plotas viršija 21 tūkst. kvadratinių metrų.

„Mūsų komandai šios statybos buvo dar vienas iššūkis. Tačiau sudėtingus sprendimus priėmėme nesunkiai. Mums pagelbėjo patirtis, įgyta Šiaulių arenos statybos metu“, – sako PST projekto vadovas Rimgaudas Stašaitis.

Pasak jo, Panevėžio arenos statybos terminai buvo ypač trumpi – arena pradėta statyti 2007 gegužę, o baigta – 2008 spalį. Tačiau suburta kvalifikuota PST specialistų komanda įvykdė visus jai iškeltus uždavinius – arena buvo pastatyta laiku, o visa reikiama įranga joje veikia puikiai.

Įspūdingiausias objektas naujojoje arenoje yra olimpinius standartus atitinkantis, I kategorijos, 250 metrų ilgio dviračių trekas. Jį universalioje sporto arenoje suprojektavo Vokietijos kompanija SportBau, kuri jau yra įrengusi 121 treką įvairiose pasaulio šalyse. Projektuoti Panevėžio arenos treką ėmėsi pats kompanijos vadovas, architektas Ralfas Šurmanas (Ralph Schuermann), kurio paskutinis darbas buvo dviračių trekas, įrengtas šią vasarą vykusiai Pekino olimpiadai.

Naujojoje Panevėžio arenoje krepšinio varžybas galės stebėti apie 5,6 tūkst. žiūrovų, koncertus ir kitokius pramoginius renginius – iki 7 tūkst., o dviračių lenktynes – 3,1 tūkst. lankytojų. Automobiliams šalia arenos pastatyti yra skirta 700 vietų.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.