AB „Panevėžio keliai“ laboratorijos tyrimai pripažįstami visoje Europoje

AB „Panevėžio keliai“ tyrimų laboratorijai Nacionalinis akreditacijos biuras prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos suteikė akreditavimo pažymėjimą, liudijantį, kad laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025:2003 reikalavimus.

Dabar Panevėžyje veikianti laboratorija galės teikti kelio sankasos ir pagrindų, bituminių mišinių ir kelio dangų kokybės bandymus ne tik Lietuvos įmonėms. AB „Panevėžio keliai“ tyrėjų išvados bus pripažįstamos visoje Europos Sąjungoje.

„Mūsų laboratorija dirba jau seniai, yra atestuota, tik tyrimų rezultatai iki šiol buvo naudojami kokybės kontrolei užtikrinti įmonės viduje. Po akreditacijos laboratorijos paslaugas galėsime pasiūlyti ir kitoms  Lietuvos ir užsienio šalių įmonėms“, – sakė laboratorijos vedėja Rita Kiršienė.

AB „Panevėžio keliai“ laboratorijos akreditavimo procesas užtruko pusantrų metų. Iš įmonės administracijos būstinės S. Kerbedžio gatvėje Panevėžyje laboratorija buvo perkelta į įmonės gamybinę bazę Tiekimo gatvėje, specialiai pritaikytas patalpas, nes ankstesnės neatitiko akreditavimo reikalavimo.

Siekiant akreditavimo pažymėjimo, kokį įgijusios vos kelios analogiškus tyrimus Lietuvoje atliekančios laboratorijos, buvo įsigyta nauja ES standartus atitinkanti laboratorijos įranga. Remiantis naujausiomis ES direktyvomis buvo atlikta reikalaujamo lygio tyrimams naudojamų prietaisų kalibravimas. Lygiagrečiai buvo rengiami darbuotojų mokymai, nes akreditavimo taisyklės kelia itin aukštus reikalavimus darbuotojų kompetencijai.

„Įmonėje jau seniai įdiegta kokybės vadybos sistema, tačiau akreditavimo sąlygų reikalavimai yra dar aukštesni, ir mes juos įgyvendinome“, – sakė Rita Kiršienė.

Nuo rugpjūčio 16 d. visi AB „Panevėžio keliai“ laboratorijos atlikti tyrimai pripažįstami bet kurioje ES šalyje.

Siekti akreditavimo AB „Panevėžio keliai“, pasak laboratorijos vedėjos, paskatino pakitęs požiūris ne tik į kelių statybos paslaugų ir statybos medžiagų kokybę, bet ir iš principo visose srityse gaminių kokybei sugriežtėję reikalavimai, kuriuos sąlygojo ES norminių teisės aktų diegimas Lietuvoje.

AB „Panevėžio keliai“ akredituota laboratorija užtikrina galimybę teikti daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų reikalaujančių paslaugų, bei suteikia daugiau privalumų dalyvaujant konkursuose naujiems užsakymams gauti.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.