AB „Panevėžio keliai“ darbuotojai paaukojo per 10 litrų kraujo

Antradienį, gruodžio 15 d., Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo darbuotojai iš AB „Panevėžio keliai“ išvyko nešini specialiomis pakuotėmis su kraujo plazma. Bendrovėje surengtos neatlygintinos kraujo donoro akcijos metu 23 kelininkai papildė šalies kraujo atsargas daugiau kaip dešimčia litrų kraujo plazmos.

„Mūsų kolektyvas noriai įsitraukė į šią žmogiškumo akciją. Kiekvienas mūsų bet kurią akimirką gali tapti ligoniu, kuriam būtinas kraujas. Kelyje dirbantys žmonės yra ypač pažeidžiami, nes dažniausiai kelių statybos ir remonto darbai vykdomi nenutraukus automobilių eismo. Manau, kad simboliška ir žmogiška prisijungti prie neatlygintinos donorystės judėjimo“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

„Pagalbos į mūsų įmonę kreipėsi Kraujo centro specialistai, nuogąstaudami, kad gripo epidemijos metu išsekus atsargoms, pavojus ligonių gyvybei gali iškilti ne tik dėl pavojingo viruso, bet ir dėl kraujo plazmos stygiaus“, – apie akcijos priešistorę pasakojo bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė. Darbuotojai geranoriškai atsiliepė į medikų kvietimą. Atsišaukė kelios dešimtys norinčiųjų dalyvauti akcijoje, tačiau ne visų darbuotojų kraujas tiko dėl jų persirgtų ligų arba vartojamų vaistų.

Nebe pirmą kartą į donoro kėdę gulantis AB „Panevėžio keliai“ mechanizatorius Alvydas Šarkanas pasidžiaugė galbūt kažkam savo poelgiu suteikęs ypatingą pagalbą: „Savijauta puiki, nes kažkam padėjau, gal ir gyvybę išgelbėjau. Donorystę laikau natūraliu procesu. Tai – moralės normos“.

Suvirintojas Edvardas Kurapka kraujo donoru tapo dar sovietmečiu: „Esu jau pripratęs prie tokių akcijų. Iš viso esu jau davęs apie dvidešimt kartų“.

Tarp AB „Panevėžio keliai“ darbuotojų yra ne vienas kraujo donoras, kuris šią žmogišką pareigą vykdo nuolat, nelaukdamas specialių akcijų.

„Mano žiniomis, į neatlygintinos donorystės judėjimą yra įsijungusios ir kitos šalies kelių statybos įmonės. Kartais tokios akcijos vyksta spontaniškai, pavyzdžiui, susirgus ar susižalojus kam nors iš kolegų, kitos įmonės donoro akcijas surengia planinių sveikatos patikrinimų metu“, – sakė R. Čepienė.

Pirmą kartą tokią akciją AB „Panevėžio keliai“ medikų prašymu rengė metų pradžioje, vasarį. Tada neatlygintinai paaukoti kraujo panoro dar daugiau darbuotojų ir buvo surinkta bene 15 litrų kraujo plazmos.

„Esame socialiai atsakinga įmonė, aktyviai dalyvaujame ne tik savo miesto, bet ir visos šalies gyvenime, todėl panašios akcijos yra ne išimtis, o sistemingas darbas. Pirmosios akcijos sėkmė parodė, kad pasirinktas būdas padėti tiems, kam pagalbos reikia labiausiai, yra tinkamas“, – kalbėjo Virmantas Puidokas.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.