AB „Panevėžio keliai“ arenos prieigų įrengimo darbus baigs spalį

Nemuno ir Parko gatvių rekonstrukciją bei Panevėžio arenos aplinkos tvarkymo darbus, kuriuos vykdo AB „Panevėžio keliai“, planuojama baigti iki 2008 m. spalio 17 d. Tą pačią dieną turėtų būti baigta ir Panevėžio arena.

Minėtų gatvių platinimas – tai didelio projekto, apimančio dviejų žiedinių sankryžų – Nemuno–Taikos ir Nemuno–Parkų gatvių sankirtose – statybą bei Nemuno, Parko ir Taikos gatvių platinimo darbus, pirmasis etapas. Projektas susijęs su transporto infrastruktūros pritaikymu Panevėžio arenos naudojimo reikmėms.

Dėl neišvengiamai padidėsiančių transporto srautų arenoje vykstant renginiams, reikalinga sukurti tokią sistemą, kad trumpalaikiai dideli automobilių srautai netrukdytų normaliam automobilių eismui.

2008 m. vykdomi tik Nemuno ir Parko gatvių platinimo darbai bei tvarkomos arenos prieigos.

„Pirminiuose planuose Nemuno ir Parko gatvių platinimą buvo numatyta baigti kiek anksčiau, tačiau vykdant kasimo darbus aptikome projekte nepažymėtų požeminių komunikacijų. Kol derinome su AB „Panevėžio energija“ galimybę toliau vykdyti darbus,  šiek tiek užtrukome“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ statybos direktoriaus pavaduotojas Vilmantas Bačiūnas.

Kelininkai platindami gatves taip pat atnaujina paviršinio vandens surinkimo sistemą, rekonstruoja požeminius ryšio kabelius. Projekte numatyta nufrezuoti nelygų gatvių dangos paviršių ir pakloti naują viršutinį asfaltbetonio sluoksnį.

„Dėl atliekamų darbų teko šiek tiek susiaurinti gatvių važiuojamosios dalies plotį, bet šie apribojimai laikini“, – pažadėjo Vilmantas Bačiūnas.

Tikėtina, kad numatomu Panevėžio arenos atidarymo metu, spalio 24 d., Nemuno ir Parko gatvės bus atnaujintos kaip numatyta projekte ir patogesnės naudoti.

Projekto „Panevėžio miesto Parko, Nemuno ir Taikos gatvių ir sankryžų rekonstravimas“ pirmasis etapas, įskaitant gerbūvio darbus Panevėžio arenos teritorijoje,  kainuos 4,1 mln. Lt. Užsakovė – Panevėžio miesto savivaldybės administracija.

Darbai Taikos gatvėje ir žiedinių sankryžų įrengimas, tai yra antrasis projekto etapas, turėtų būti pradėti vykdyti 2009 metais.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.