Socialiniai projektai

VšĮ „Iniciatyvos fondas“ užsakymu UAB „In Public“ kuria ir įgyvendina fondo programas.

Viena įdomiausių ir didžiausio atgarsio visuomenėje sulaukusių programų – masinė jaunimo mankšta “Augsiu aktyvus“, vykusi 2011 metų spalio 21 d. 11 val. šalies ugdymo įstaigose – pripažinta Lietuvos rekordu.
Rekordus registruojanti agentūra „Factum” šią mankštą, kuria siekta atkreipti jaunimo dėmesį į būtinybę gyventi aktyviau, pripažino masiškiausia mankšta. „Iniciatyvos fondo” organizuota akcija sutraukė 116 tūkst. dalyvių iš 730 šalies ugdymo įstaigų.
„Atlikus rekordui fiksuoti būtinus formalumus galima konstatuoti, kad Lietuvos rekordų sąrašas pasipildė dar vienu pasiekimu – masiškiausia mankšta. Tikrai sužavėjo dalyvių ir pedagogų entuziazmas,“- sakė rekordus registruojančios agentūros „Factum” atstovas Laimis Bratikas.
„Factum” atstovas mankštą stebėjo Vilniaus vaikų lopšelyje darželyje „Pelėda”. Factum” Lietuvoje atstovauja pasaulio rekordų – Gineso – knygą leidžiančią Jungtinės Karalystės kompaniją „Guinness World Record”.
Programoje „Augsiu aktyvus“ dalyvavusių įstaigų kolektyvai ne tik mankštinosi, bet ir fotografavo, filmavo jų įstaigose vykusias akcijas, piešė piešinius ir rašė rašinius sveikos gyvensenos tema, kūrė ir pasitvirtino „Pažadų gyventi aktyviai sąrašus”.
UAB „In Public“ talkino VšĮ „Iniciatyvos fondas” rengiant ir įgyvendinant programą „Judėti sveika“. Ši programa vykdyta drauge LR Sveikatos apsaugos ministerija. Programos tikslas – atkreipti dėmesį, ypatingai jaunimo, kad fizinis aktyvumas yra vienas iš geros savijautos šaltinių ir daugelio ligų profilaktinė priemonė.
Tūkstantis programos dalyvių, naudodamiesi programos organizatorių pateiktais žingsniamačiais, dvi savaites fiksavo savo fizinį aktyvumą. Surinkti duomenys buvo perduoti LR Sveikatos apsaugos ministerijai.

Vairuotojų tolerancijos ugdymo ir eismo saugumo programa „Taisom kelią“

Programa startavo 2014 metų pavasarį socialiniame tinkle „Facebook“ ir diskusijų forume www.keliozmones.lt. Pirmasis programos „Taisom kelią“ etapas prasidėjo atviru kelio moters Stefutės (specialiai programai sukurto personažo, kurį įkūnijo aktorė Violeta Mičiulienė) laišku kelių naudotojams socialiniame tinkle „Facebook“. Populiariai ir su humoru Kelio moteris Stefutė ir dar trys šiai programai sukurti personažai – Kelių ekspertas, Kelių inžinierius gamybininkas ir Jaunasis kelininkas – aiškina gyventojams apie kelių priežiūros ypatumus, eismo saugumo sprendimo klausimus, toleranciją kelyje, diegiamas saugos ir aplinkosaugos priemones.
Antrajame programos etape buvo pradėtos rengti akcijos keliuose, kur vykdomi rangos darbai. Kelio moteris Stefutė ir programoje dalyvaujančios „Taisom kelią“ programoje dalyvaujančios merginos kelininkės aiškino vairuotojams apie kelio darbų būtinybę, apie eismo organizavimą darbų vykdymo metu.
Antrajame programos etape keliuose, kur dėl vykdomų darbų taikomi eismo ribojimai, buvo pastatyti „Taisom kelią“ programos informaciniai stendai.
Trečiasis programos etapas – „Taisom kelią“ periodinio leidinio leidyba – pradėtas įgyvendinti 2014 metų rudenį. Šis laikraštis platinamas nemokamai. Rengiama ir šio švietėjiško leidinio skaitmeninė versija, ji vartotojams nemokamai prieinama internete, siunčiama elektroniniu paštu.

Privatumo nustatymai
Įspėjame, kad blokavus sausainiukų naudojimą gali sutrikti kai kurios svetainės funkcijos.